Od wyboru biura rachunkowego w Rzgowie, które ma świadczyć usługi księgowe twojej firmie może zależeć bardzo wiele. Poprawne rozliczenia księgowe są absolutną koniecznością dla istnienia przedsiębiorstwa, a konkurencja na rynku outsourcingu księgowo-podatkowego jest ogromna. Jest kilka kwestii, które pomogą podjąć właściwą decyzję, dobrze więc zapoznać się z nimi, zanim zabierzemy się do szukania wsparcia w zakresie obsługi księgowej.

 

Podstawowe dokumenty biura rachunkowego w Rzgowie

 

Po deregulacji zawodu księgowego do prowadzenia biura rachunkowego nie są potrzebne żadne uprawnienia. Biuro rachunkowe może otworzyć każdy, dlatego dobrze na samym początku zweryfikować kwalifikacje księgowego. Można to zrobić na kilka sposobów:

 

  • Sprawdzić czy osoba prowadząca biuro rachunkowe ma licencję Ministra Finansów. Posiadają ją księgowi z wieloletnim stażem, a co za tym idzie z doświadczeniem w księgowości. Obecnie nie jest obowiązkowa, ale jest dokumentem potwierdzającym zdobycie kwalifikacji księgowych.
  • Sprawdzić posiadany przez biuro Certyfikat Centrum Informacji Księgowej. Ta organizacja zajmuje się certyfikowaniem biur rachunkowych i księgowych poprzez przeprowadzanie egzaminów, weryfikację biur pod kątem określonych kryteriów i tym podobne.
  • Sprawdzić potwierdzenia odbycia szkoleń i kursów dla księgowych, które świadczą o tym, że dana osoba wciąż poszerza i aktualizuje swoją wiedzę, co jest szczególnie istotne w branży, w której przepisy bardzo często się zmieniają.

 

Oprócz tych dokumentów posiadanych przez właściciela, solidne biuro rachunkowe w Rzgowie powinno też być objęte ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej na działalność biura rachunkowego. Dzięki takiemu ubezpieczeniu firma objęta obsługą księgową danego biura rachunkowego, zabezpieczona jest od odpowiedzialności finansowej za ewentualne błędy tego biura.

Szeroki wachlarz usług księgowych i podatkowych

Dopiero po sprawdzeniu powyższych dokumentów należy sprawdzić, jakie usługi świadczy biuro księgowo-podatkowe. W podstawowym zakresie usług Biura Rachunkowego Szydlik działającego w Rzgowie jest wyliczanie podatków i wysyłanie niezbędnych deklaracji do urzędów. Ale firma ta dostosowuje swoją ofertę do wymagań i potrzeb klienta, proponując reprezentację w urzędach, różne raporty a nawet doradztwo podatkowe, oraz w przypadku firm zatrudniających pracowników, pełną obsługę kadrowo-płacową. Wybierając biuro rachunkowe, które ma nam służyć pomocą warto też zorientować się w sposobach komunikacji biura, tj. czy księgowy dostępny jest wyłącznie w godzinach pracy, czy można liczyć na pomoc także w wyjątkowych sytuacjach, czy możliwe będzie przesyłanie dokumentacji przez internet i czy w obie strony oraz w jaki sposób i kiedy będziemy informowani o terminach płatności i innych sytuacjach.